Info pro účastníky


26. Františkánské setkání mládeže na Cvilíně se bude konat
ve dnech 1. – 4. 7. 2023

Téma: Chraň nás od zlého – „Vím, komu jsem uvěřil“ (2Tim 1, 12)

Chceme se vydat pod Boží ochranu před zlem. Všichni se v životě setkáváme se zlem v různých podobách. Trápení, těžkosti, nemoci, smrt, války… Ale i v našem vlastním srdci. Se zlem se můžeme setkat i v podobě ezoteriky, okultismu a jiného působení zlých duchů.

Ochránit od zlého znamená ochránit nás před tím, aby nad námi zlo definitivně nezvítězilo a abychom se sami nestali nástroji zla. Tuto Boží ochranu potřebujeme, protože u každého z nás může někdy vyjít na povrch ta naše horší stránka, kdy ubližujeme a zraňujeme druhé. Kdy své okolí proměňujeme v místo, kde není druhým dobře nebo dokonce trpí.

Opakem takového jednání je, když své jednání zacílíme na dobro druhých i svoje. Když má navrch naše druhá stránka – radost, pokoj, trpělivost, soucit… A máme odkud čerpat. Je to vědomí Boží lásky k nám, kterou Bůh projevuje svým zájmem o nás, svou věrností a milosrdenstvím, velkorysostí, darem svobody.

Prosba „Chraň nás od zlého“ nevede k pasivitě, je to výkřik, naléhavá prosba, protože na zlo sami nestačíme, ale máme se snažit s ním bojovat a do toho boje zvát Boha. A to chceme udělat během letošního FSM.

 

Mezi přednášejícími budou:

BERANOVI

MANŽELÉ BERANOVI
Vystoupí jako 1. host s přednáškou a osobním svědectvím 2. 7. 2023.

Budou přednášet o křesťanství a okultismu. Martin Beran má vlastní negativní zkušenost s magií, okultismem a východním náboženstvím. Zažil hluboké obrácení a svědčí o svém životě víry. Beranovi také vedou organizační tým charismatického setkání New Dawn, které se každoročně koná ve františkánském klášteře v Hájku.

TOMAS HOFFMANN JAN BARBORKA

O. TOMÁŠ HOFFMANN A O. JAN BARBORKA
Vystoupí jako 2. hosté s přednáškou a osobním svědectvím 3. 7. 2023.

O. Tomáš je ředitelem Diecézního centra života mládeže Vesmír. 5 let byl vojenským kaplanem (2x byl v době války v Iráku). Bude přednášet o tom, co ohrožuje naše srdce a jak ho chránit před zlem.
O. Jan působí také v Diecézním centru života mládeže Vesmír. Uslyšíme jeho osobní svědectví o tom, jak se dostal od marihuany ke kněžství…    

 

Nebude chybět ani koncert: chválová kapela Alive.

Program:

Přednášky a svědectví k tématu, sdílení ve skupinkách, společné mše svaté, večerní modlitby, možnost celodenní adorace, večer smíření, přímluvné modlitby, prostor pro duchovní pohovor i rozhovor s přáteli, koncert, sport, táborák…

 

Ubytování:

Spí se ve škole na karimatkách a ve spacácích, které si přineste s sebou z domu

 

Věk:

15 – 30 let

 

Přihlášky, cena:

Přihlásit se je možné ZDE nejpozději do 17. 6. 2023. Účastnický poplatek je 1000 Kč, ve kterém je zahrnuta cena za ubytování a stravu (snídaně, oběd, večeře). Předem se platí nevratná záloha 300 Kč. Bližší informace obdržíš po přihlášení.

 

Najdete nás také na facebooku (@fsm.minorite.cz) a Instagramu (fsm.cz).