Křesťanská hud. skupina eSPé

Kapela ESPÉ vznikla v roce 2003 a od té doby už několikrát změnili obsazení členů. V momentální sestavě funguje od roku 2007. Vydali 6 studiových alb – Chcem počuť Tvoj hlas (2005), On (2007), Nekonečný (2009), Nestačí (2011), Nová vášeň (2013), Za horizont (2014) jedno live CD+DVD Enter the Godzone (2010) a singl „Príjmite moc“ (2008), který vyšel jako slovenská verze hymny Světových dní mládeže v Sydney. ESPÉ vzniklo jako chválový tým společenství SP a jejich prvořadým cílem a vizí je překračovat limity všednosti ve vztahu s Bohem, v chvále a uctívání. Touží vidět Boží království zde na zemi sjednocené v bázni před naším Bohem. Jejich písně vycházejí z touhy vyvýšit Boha nade vším v našich životech a o to se snaží nejen písněmi, ale celým životem a také službou společenství SP a projektu Godzone.

Během historie odehráli více než 340 koncertů chval a evangelizací v různých městech Slovenska a také v Čechách, Polsku, Velké Británii a Chorvatsku. Mezi pravidelné chvály kapely ESPÉ patří setkání společenství SP na Sliači, vždy v neděli v 16:00 anebo jednou za měsíc na chválách Zlomení v 17:00 na Sliači, a také na různých koncertech po Slovensku a občas i za hranicemi. Pro více informací sledujte espe.spolocenstvo.sk anebo facebook fanpage.

SESTAVA KAPELY ESPÉ: Július Slovák – lídr, hlavní zpěv, akustická kytara

Ján Butáš – zvukový technik* Martin Heneš – bicí nástroje Daniel Launer – basová kytara Ivan Petro – klávesy Dávid Slavkovský – elektrická kytara Ivana Slováková – housle*

*Může se měnit podle akce.

Ukázky z tvorby